Регулювання клапанів 4-х тактного двигуна внутрішнього згоряння – для чого і коли потрібна?

регулировка клапанов двигателяЯк відомо, всі чотиритактні двигуни внутрішнього згоряння мають впускні та випускні клапани. Клапана приводяться в дію розподільним валом. Між розподільним валом і ніжкою клапана знаходиться штовхач клапана. Штовхачіі бувають декількох типів: гідравлічні та механічні.

Гідравлічні штовхачі регулюють зазор між розподільним валом і клапаном автоматично за рахунок невеликої внутрішньої масляної камери зі зворотним клапаном для скидання надлишкового тиску олії. Такі штовхачі не вимагають обслуговування, але у них є один великий недолік – це підвисання на високих обертах, що призводить до підвисання клапана та подальшого його удару об поршень та вигин.

Механічні штовхачі. У цих штовхачів є переваги перед гідравлічними – це їхня вага та відсутність можливості заклинити. Але при цьому такий тип штовхача потребує періодичного обслуговування – регулювання теплового зазору. Працюючи двигун нагрівається і відбувається розширення металу як наслідок зменшення зазору між розподільником і штовхачем. Через механічне зношування клапанів цей зазор постійно зменшується і згодом його може взагалі не стати. В результаті такої дії компресія по циліндру впаде, двигун втратить потужність і надалі може статися прогар клапана або навіть його вигин, так як клапан завжди буде відкритий і досягнувши поршень ВМТ може до нього дістати.

регулировка клапанов двигателяЩоб уникнути перерахованих наслідків з механічних штовхачів, потрібно періодичне регулювання зазорів клапанів. Як правило, на бензинових двигунах таке регулювання рекомендується по пробігу від 60-90 тис.км., якщо ж на автомобілі встановлено ГБО, тоді значно частіше 40-50 тис.км.

Якщо регулювання клапанів проводиться вчасно, двигун автомобіля прослужить вам досить довго.

На нашому СТО Ви зможете замовити таку послугу. Буде проведено коректне регулювання клапанів двигуна автомобіля нашими майстрами і Ви отримаєте гарантію на цей вид ремонту. При цьому вартість регулювання клапанів Вас приємно здивує.

 


Замовити дзвінок
+
Чекаю виклик!