Спортивна підготовка авто/мото

Спортивні перегони, що набирають популярність, є не найдешевшим задоволенням, і в першу чергу тому, що для участі в них потрібно провести спеціальну підготовку свого автомобіля або мотоцикла, а це може виявитися дуже дорогою витівкою.

У більшості випадків, підготовка автомобіля до спортивних змагань передбачає різну доопрацювання ходової частини, а також зміну характеристик інших компонентів транспортного засобу.

На що слід звернути увагу за такої підготовки:

  1. полегшення кузова (такий автомобіль має спеціальну назву - корч);
  2. перевірка та доопрацювання двигуна;
  3. покращення ходової;
  4. модернізація гальмівної системи;
  5. підготовка відповідних комплектів гуми для різних видів трас.

 

Полегшуємо конструкцію

подготовка автомобиля к спортивным соревнованияВажливим етапом підготовки автомобіля до змагань є полегшення конструкції. На цьому етапі проводиться зміна маси кузова, за рахунок позбавлення тих елементів, які несуть суто декоративні функції.

Для полегшення можуть бути демонтовані зайві крісла, деталі оббивки салону. Звільняється простір багажника, причому можливо доведеться пожертвувати запасним колесом, не кажучи вже про домкрат і набір інструментів. Можуть бути полегшені елементи кузова – залізні двері, крила, капот замінюються аналогічними деталями із міцного, але при цьому легкого пластику. Схожий корчинг дозволяє знизити вагу автомобіля, причому навіть не дуже досвідчений гонщик зможе помітити різницю в масі.

При цьому важливо знати міру - в салоні повинен бути вогнегасник, також не варто позбавлятися тих вузлів, які на перший погляд не потрібні (наприклад, від системи омивання скла, або від пластикового захисту колісних арок).

Ще один момент, на який слід звернути увагу, – наявність дрібних речей у салоні. Їх потрібно позбавлятися в першу чергу, оскільки при їзді на великій швидкості, вони набудуть небажаної рухливості. Також слід надійно закріпити акумулятор, посиливши стандартну систему кріплень.

Підготовка мотоцикла до змагань дещо відрізняється в цьому плані, оскільки існує можливість придбання вже підготовлених моделей, спеціально адаптованих для проведення мотогонок. Однак якщо ви бажаєте доопрацювати мотоцикл у класичному виконанні, ніщо не завадить полегшити конструкцію, наприклад заміною деяких елементів обважування.

Підготовка двигуна до змагань

Будь-яка підготовка автомобіля до ралі потребує перевірки роботи двигуна. Під час заїздів йому доведеться працювати в екстремальних режимах на високих оборотах. Важливо забезпечити йому всі умови для цього.

Перевірка двигуна включає наступні етапи:

  • повна заміна олії незалежно від часу останнього обслуговування;
  • перевірка рівня антифризу та стану радіатора;
  • ревізія роботи поршневої та клапанної систем, та при необхідності доопрацювання для збільшення компресії;
  • зменшення обсягу камери згоряння для зростання потужності (за бажанням власника).

У будь-якому випадку перевірка працездатності двигуна є важливою умовою для участі в гонках, і якщо ви бажаєте щоб ваш автомобіль міг показати, хоч якісь значні результати в заїздах, рекомендуємо звернутися до майстрів, здатних підготувати його до майбутніх змагань.

Модернізація ходової та гальмівної систем

Модернизация ходовой и тормозной системНашими спеціалістами проводиться всебічна підготовка автомобіля до перегонів, у тому числі перевіряється робота гальм. Можлива заміна гальмівної рідини на більш високотемпературну, з одночасною установкою жорсткіших і міцніших гальмівних колодок замість стандартних. Це дозволить досягти скорочення часу гальмування, проте слід пам'ятати, що за збільшену ефективність доведеться розплачуватися швидшим зносом гальмівних колодок та дисків.

Підготовка ходової може включати установку блокатора диференціала, посилення підвіски шляхом установки більш жорстких амортизаторів. Рекомендована заміна стандартних підшипників маточок на посилені, оскільки спортивні траси можуть мати ділянки з нерівною поверхнею. Взагалі найкращим рішенням для гонщиків стануть готові комплекти шин та деталей підвіски (важелів, пружин, амортизаторів) для різних дорожніх та погодних умов. Якщо вам потрібна підготовка автомобіля до змагань Київ скористайтесь послугами нашого центру технічного обслуговування.

Зверніть увагу - все сказане вище справедливо і для мототранспорту. Стандартна підготовка мотоцикла до змагань буде включати в себе ті самі етапи, починаючи від полегшення, і закінчуючи форсуванням двигуна.


Замовити дзвінок
+
Чекаю виклик!